יום חמישי , אוקטובר 21 2021
דף הבית / יחסים ואהבה / גוף ונפש / התעוררתם באמצע הלילה משותקים? גם אם לא כנסו לקרוא!
11-06-2015 14-07-18

התעוררתם באמצע הלילה משותקים? גם אם לא כנסו לקרוא!

Sponsored Links

לא תודה
לא תודה

כמה פעמים יצא לך שהתעוררתם באמצע הלילה בלי יכולת לזוז? אם זה קרה לכם, אנחנו רוצים לבשר לכם שאתם לא לבד!

המונח המילולי של התופעה נקרא שיתוק שינה.

למרות שזאת תופעה מוזרה, היא לא נדירה, הרבה אנשים בעולם חווים אותה ומספרים על השיתוק שקורה להם, איך שהם לא יכלו לדבר או אפילו ממש לזוז.

pl210

אלו שחווים את זה מתארים: "זה נמשך כמה שניות, לפעמים קצת יותר, וזה קורה בדרך כלל לפני שעומדים להירדם או לפני שמתעוררים".

יש המון דוגמאות של התופעה אבל יש גם חלק שדווקא מתאימות להגדרה של 'רוחניות', כמו למשל, אנשים שחווים הרגשת ריחוף או חוויה חוץ גופית, או ביקור של ישות לא מהעולם הזה.

מעבר לפילוסופיה הרוחנית מראה לנו שיש "עולמות בתוך העולם שלנו שאנחנו עדיין לא מסוגלים לקבל", ויתכן שהחוויה של שיתוק שינה הוא אחד מאותם העולמות.

אנשים שחוו את התופעה דיווחו שכאשר חוו שיתוק שינה, הם הרגישו סוג של נוכחות של משהו אותו הם מתארים כ"זדוני, מאיים או מרושע" אולי אפילו "השטן", רבים מרגישים פאניקה.

בנוסף לזה, יש גם דעה מדעית שהיא בכלל אומרת שתופעה של שיתוק שינה היא פשוט הזיה.

pl38

טבעו של שיתוק שינה הוא ללא ספק מסקרן ואמיתי עבור אנשים עם דעה צלולה. יש כאלו שנמצאים בעולם המדעי שמבטלים את התופעה מכיוון שאין להם מספיק עובדות כדי לזהות את התופעה, והם מעדיפים להשאיר אותה בתחום הנייטרלי, ולהגדיר אותה כשתופעה לא מוסברת.

למשל הבודהיסטים ידועים בכך שהם חווים חלימה מודעת בניסיון להגיע להארה, חלימה מודעת היא מצב שחווים כאשר נמצאים בהכרה מוחלטת.

בעיקרון הם מנסים לשלוט במודעות שלהם בזמן שהם חולמים.

 

האם זה קרה לכם בעבר? שתפו אותנו!

שתף את מחשבותיך והערות שלך

תגובות

Sponsored Links

על הכותב ממצב?!

העיתונים נמצאים בסביבה כבר עשרות שנים ,והגיע הזמן לשנות את זה! אנו מאמינים ב- מ'מצב?! שהטכנולוגיה הניידת והמשתנה באינטרנט כל הזמן זה דבר נצרך וחיוני לכולם. אנחנו לא עיתון מסורתי או מגזין רכילות מקומי, אנחנו גם לא פייסבוק. אנחנו במ'מצב?! מציגים את הדרך החדשה לנוער, לקבל את הסיפורים, התמונות, החדשות, הרכילות, קטעי הוידאו הויראלים ביותר ברחבי העולם ועוד... באופן שמעולם לא נעשה בעבר ובמהירות שיא!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>